Kafijas krūze ar logo kafijai – kafijas automātu vēsture.

Tā bija mīlestība jau pirmajā dzēriena malciņā. Kad cilvēks atklāja kafijas garšu un kofeīna stimulējošo iedarbību uz ķermeni, viņš tika aizķerts. Ceļš līdz kvalitatīvam kafijas meistaram ir bijis trakulīgs. Oriģinālajiem kafijas automātiem bija neliela problēma ar to, ka viņi reizēm aizsvilās. Reizēm viņi piededzināja kafiju.

Pēc dažu nostāstu vārdiem, sievietes, kuras vadīja sliktas reputācijas namus, bija starp pirmajiem lieliskajiem kafijas darinātājiem. 1674. gadā vīrieši tik daudz laika pavadīja dzerot vietējās kafejnīcās, ka sievietes Anglijā centās aizliegt kafiju. 1600. gados un 1700. gados kafijas vārāmās ierīces bija veidotas vairākos stilos, lielākoties ar dziļu izliekumu, kas palīdzēja saglabāt kafijas biezumus izlejot kafiju. Daudzviet kafijas dzeršanai tika izmantota īpaša kafijas krūze ar logo kafijai markas atpazīšanai.

Kāds radošs indivīds 1780. gadā filtrēja kafiju zeķē , lai varētu saglabāt biezumus. Tas izraisīja mistera Bigina kafijas aparāta piedzimšanu. Misters Bigins izmantoja auduma filtru. Kafijas cienītāji izmēģināja vati, vilnu, maisu un citus audumus un materiālus kafijas filtrēšanai. Audums nedarbojās īsti labi. 1802. gadā sāka lietot metāla kafijas filtru.

  1. gados bija straujas kafijas gatavotāja attīstības laiks. Vassieux kundze no Lionas bija izveidojusi vakuuma kafijas gatavotāju. Ričarda kundze radīja arī vakuuma stila kafijas meistardarbu. Plaši tika izmantoti vakuuma un ekstrakcijas aparāta kafijas darinātāji. 1818. gadā kāds parīziešu metāla darinātājs izgudroja pirmo kafijas ekstrakcijas aparātu. Amerikā izmantoja “Cowboy Pot” kafijas pagatavotājus.

Laikā no 1835. līdz 1850. gadam tika izgudroti daudzi kafijas darītāju veidi. Tiek izgudroti stikla balonu kafijas darinātāji, vakuuma sistēmas kafijas darinātāji, virzuļu sistēmas kafijas darinātāji, spiediena tvaikoņa kafijas darinātāji, Naperian balansēšanas sifona kafijas un citi kafijas darinātāji, rosteri un grinderi.

Vakuuma un ekstrakcijas aparāta kafijas aparātus turpināja veidot dažādās stilos. Virzuļa filtrus pirmoreiz ieviesa 1900. gadā. Šodien kafijas darinātājiem joprojām tiek piemērots šāds princips. Daži apgalvo, ka ir praktiski neiespējami pagatavot rūgtu kafijas krūzi ar virzuļa stila kafijas automātu.

  1. gada laikā Willy Brandl izgudroja vienu no pirmajiem elektriskajiem kafijas automātiem. Galvenais pavērsiens šajā gadījumā bija slēdzis, kas automātiski izslēdza kafijas automātu, kad šķidruma līmenis bija zems. Kafijas filtri, kā mēs viņus šodien tos pazīstam ir dzimuši 1912. gadā. Frau Benz izgudrojis Melitta kafijas filtrpapīru. Atvadās lins un auduma kafijas filtrs. Sveiks papīrs! Tas ir viegli lietojams un viegli utilizējams.

Pirmā īstā espresso mašīna parādījās 1946. gadā, kad Achille Gaggia projektēja pirmo espresso mašīnu, kas nebija saistīta ar tvaika izmantošanu. Piecpadsmit gadu laikā moderni kafijas automāti izmantojot papīra filtrus, sāka tos izmantot arī komerciāli. Bunn iepazīstināja ar papīra filtru, kāds tas ir zināms 1957. gadā. Ar pirmo “pour over” kafijas automātu Bunnu iepazīstināja 1963. gadā.

Mr. Coffee dzima 1972. gadā. Viņa automātiskais kafijas automāts pārpilda veikalu plauktus un sāk parādīties mājsaimniecībā un uzņēmumos. Pēc tam, kad Mr. Coffee 1974. gadā parakstīja līgumu ar Joe DiMaggio kļūt par kompānijas pārstāvi.

Kad 1977. gadā uzplaiksnīja kafijas pupiņu cena, Mr. Coffee izveidoja kafijas veikalu, kas lietoja mazāk kafijas. Ap šo laiku dzimst pirmā termālā kafijas karafe, dodot kafijas dzērājiem iespēju ilgstoši un mierīgi turēt kafiju karstu. Aptuveni 1979. gadā pie kafijas aparātiem parādījās taimeri, kas veicis tālu ceļu no kafijas aparātiem “Cowboy Coffee Pot”. Būs interesanti redzēt, kā kafijas automāti attīstīsies nākamo simts gadu laikā. Kafijas cienītājiem ir kafijas krūze ar logo kafijai.

Atbildēt